شش ماده غذائی برای کم کردن اشتهای شما

شش ماده غذایی که

 جلوی اشتهای شما را می گیرد

 

 

غذاهایی برای سیر کردن شما
پس از آخرین غذایتان چقدر احساس سیری کرده اید؟ آیا احساس رضایت کامل از خوردن یک غذای کامل را داشته اید یا تنها چند ساعت بعد از زور گرسنگی به خوردن یک میان وعده پرداخته اید؟ خبر خوب آن است که برخی غذاها حجم معده ی شما را پر نموده و به زودی به شما احساس سیری می بخشد و این احساس سیری را کمی بیشتر از سایر غذاها حس خواهید کرد.

فرنی :
فرنی جو مقدار کمی گلوکز دارد و این یعنی کربو هیدرات به آهستگی در خون شما آزاد می شود و سطح انرژی شما را حفظ می کند و اگر آن را به عنوان صبحانه میل نموده باشید می تواند تا  5 ساعت ولع شما را کنترل نماید.
فرنی بخاطر ثبات مواد تهیه کننده اش یک غذای معده پر کن عالی نیز هست. تحقیقات نشان داده که غذاهای آبکی و کرمی مانند فرنی سیگنال های رضایت بخش بیشتری به مغز می فرستند و بنابر این باعث سیری بیشتری می شوند. بیشتر چه؟.. خب تحقیقات باز هم نشان می دهد که یک کاسه فرنی می تواند کلسترول خون شما را پایین بیاورد. پس بخاطر همه ی اینها فرنی یک صبحانه ایده آل است که تا زمان نهار شما را سیر نگاه می دارد.
 
ذرت بو داده (پاپ کورن) :
اگر شما به دنبال یک میان وعده غیر قابل تصور برای سیر کردن دست و شکم خود هستید ذرت بو داده را انتخاب کنید. اول از همه ذرت بوداده یک غذای کاملا سبوس دار است به این معنی که نسبت به سایر غذاهای جایگزین فیبر بیشتری دارد. ثانیا بخاطر حجمش شما را سیر نگاه می دارد، 25 گرم ذرت بو داده حجمی بسیار بیشتر از همین مقدار چیپس را اشغال می کند، بعلاوه چربی کمتری نیز دارد.
 
 
سیب :
 سیب بخاطر این حقیقت که سرشار از فیبر است برای جلوگیری از گرسنگی مفید است. محققین توصیه می کنند که آن را بصورت یک میان وعده قبل از غذا نیز میل نمایید تا بتوانید میزان غذا خوردن خود را کنترل کنید. تحقیقات نشان داده که خوردن یک سیب درست 20 دقیقه قبل از خوردن غذا حجم وعده ی غذاییتان را تقریبا نصف می نماید.

پرتغال
پرتغال یک سوپر میوه دیگر است که تقریبا دو برابر مقدار موزی با همان میزان کالری شما را سیر می کند. همه فکر می کنند که بیشتر پرتغال آب است درحالیکه محتوای مایع پرتغال نقش مهمی در سیر کردن دارد. 86 درصد پرتغال را آب تشکیل داده، و تحقیقات نشان داده که غذاهایی با حجم آب بیشتر به احساس سیری ما کمک می کند چرا که حجم اعظم آن از آب بدون کالری است. بهتر است که پرتغال را به جای آب پرتغال انتخاب نمایید: چرا که شامل فیبر بیشتری است و به شما احساس «وای چقدر سیر هستم» می دهد.
 
تخم مرغ
قبول، تخم مرغ مثل سایر مواد غذایی که در بالا گفتیم کم کالری نیست. اما بخاطر این حقیقت که منبع سرشار پروتئین است قطعا سزاوار قرار گرفتن در این لیست است. خوب می دانید که غذاهای حاوی پروتئین شما را بیشتر سیر نگاه می دارد. بعلاوه تخم مرغ مزایای دیگری نیز دارد. آنها شامل تمام مواد آنتی اسیدی هستند که بدن انسان برای رشد حداکثری ماهیچه ها نیاز دارد . اما به خاطر داشته باشید که یک تخم مرغ در روز کافیست.

سوپ و آش
شروع غذا بایک سوپ یا آش صمیمانه یک استراتژی سیر کنندگی عالی است. چرا که تحقیقات نشان داده این کار باعث کمتر خوردن غذا و در نتیجه جذب کمتر کالری می شود. شما باید در انتخاب سوپ یا آش محتاط باشید، بهترین سناریو سوپ یا آش خانگی است که می توانید مواد تشکیل دهنده آن را کنترل نموده و آن را با سایر مواد غذایی سیر کننده مثل سیب زمینی، عدس و لوبیا ترکیب نمایید. اگر مجبور به استفاده از سوپ های آماده پاکتی هستید حتما ارزش غذایی درج شده بر روی پاکت را کنترل نمایید.
مترجم: منا نخعی

 

/ 1 نظر / 78 بازدید
حقدوست

[لبخند][قلب][گل][لبخند][قلب][قلب][گل][لبخند][قلب][گل] سلام دوست ارجمند. مطلب جدید در وبلاگ که شاید هنوز ندیده‌اید: [گل][گل]>>> آیا «دکتر شیخ» را می‌‌شناسید؟ الگویی واقعی برای پزشکان امروز!!! http://bia2mofid.persianblog.ir/post/597/ [گل][گل]>>> احادیث زیبا در مورد «سخت ترین چیزها در نگاه حضرت عیسی(ع)» و «دوری از گناه حتی در جای خلوت» http://bia2mofid.persianblog.ir/post/596 [گل][گل]>>> دو داستان زیبا از دو معصوم http://bia2mofid.persianblog.ir/post/594 [قلب]>>> توصیه می‌کنم: در ابتدای ورود، پست «تذکراتی ‌‌برای‌‌‌‌استفاده‌‌بهترازوبلاگ» را بخوانید. شاید برای وبلاگ خود شما هم به دردتان بخورد. [قلب] منتظر حضور شما هستم. [لبخند][قلب][گل][لبخند][قلب][قلب][گل][لبخند][قلب][گل]