پوست پرتقال

پوست پرتقال

در یک جمع ٢٠-٣٠ نفره بگوئید که از پرتقال بدتان می‌آید و واکنش‌ بقیه حاضرین را ببینید که همه با هم می‌گویند؛ مگر می‌شود؟ کسی پرتقال دوست نداشته باشد؟ تنوع نژاد و مزه پرتقال آن قدر زیاد است که اگر عاشق هر پرتقالی هم نباشید، لااقل یکی از انواع پرتقال‌ها با ذائقه شما جور در می‌آید.
حال اگر بدانید پوست این میوه خوش طعم چه خواص عجیبی دارد، حتما سورپرایز می‌شوید.
پوست خشک پرتقال می‌تواند در روزهای سرد زمستان برای آتش زدن یک تل هیزم، بهتر از نفت و بنزین کمک‌تان کند. پوست پرتقال به خاطر داشتن روغن قابل اشتعال، می‌تواند اولین شعله آتش برای یه شومینه هیزمی باشد.
حشرات از این روغن گریزانند. کافی است پوره با پوست پرتقال و آب درست کنید و در لانه مورچه‌ها و جاهایی که مگس و پشه وجود دارد بریزید و ببینید چگونه این حشرات فرار می‌کنند. چند تکه پوست پرتقال نزدیک رختخواب‌تان قرار دهید و بدون مسموم کردن هوا با حشره‌کش‌های شیمیایی، از شر حشرات خلاص شوید و راحت بخوابید.
به غیر از حشرات، گربه‌ها هم از بوی این روغن فراری هستند. اگر می‌خواهید گربه‌ها باغچه منزل‌تان را بهم نریزند، در باغچه پوست پرتقال بریزید.
سطل آشغالی که درونش پوست پرتقال ریخته شده باشد، بوی بد همیشگی را نمی‌دهد. پوست خشک پرتقال هم همین خاصیت را دارد. می‌توانید آنها را در یک کیسه توری بریزید و داخل کمد، کابینت یا یخچال بگذارید تا بوی ماندگی به خود نگیرد.
اگه در خانه‌تان وان دارید، قبل از حمام چند تکه پوست‌ تازه پرتقال درون آب بیندازید تا ویتامین Cموجود پوست پرتقال جذب پوست‌تان شود. اگر بعد از شما کسی حمام رفت و ادعا کرد که "اینجا بوی بهشت می‌دهد!" تعجب نکنید!
پوست خشک پرتقال بوی خوبش را حفظ می‌کند و می‌توانید بعد از آسیاب کردنش، به عنوان ادویه در سالادها، سس‌ها و غذاها استفاده کنید.
از نوارهای بلند پوست پرتقال می‌توانید شیرینی‌های کوچک یا حبه‌های نارنجی و خوشمزه‌ای برای تزئین دسر و شیرینی درست کنید.
/ 1 نظر / 188 بازدید

جالب بود